Dobre rady w domu

/ Brak komentarzy

Dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami kilkoma radami że tak powiem domowymi.

Macie problem z domyciem szyb w kabinie prysznicowej? Nie? Dobra, dobra, nie czarujcie. Nie wierzę, że codziennie je myjecie. Mnie się nie chce. Jak mi się nie chce przez kilka dni to osad z mydła i wody trudno domyć. Nie dają rady żadne cylity czy inne szuwaksy. Do tego są żrące i śmierdzą. No i eureka. Dzięki przeglądaniu wiadomości na Pinterest znalazłam sposób na te plamy. Wyczytałam, że świetnie sobie z nimi poradzą chusteczki zmiękczające do suszarek do bielizny. Niestety, nie mogłam ich znaleźć w sklepach nawet z chemią niemiecką. Spróbowałam płynu do płukania tkanin. Przecież on ma właściwości zmiękczające. I okazało się,że to działa. Trudno uwierzyć, prawda?

20160216_102256

Nalejcie na lekko wilgotną ściereczkę trochę płynu i umyjcie szyby. Zostawcie na parę minut, żeby się wszystko rozpuściło. Zmyjcie rozpuszczony brud czystą ścierką i wytrzyjcie do sucha. Do tej pory nie mogę uwierzyć, że to tak skutecznie działa.Magia.

Od jakiegoś czasu nie kupuję odświeżaczy powietrza. Na małą, cienką ściereczkę nalewam kilka kropli tego płynu o ulubionym zapachu i kładę na grzejniku. Po chwili zapach unosi się po całym pokoju.

Większość z Was ma pewnie w kuchni urządzenia ze stali nierdzewnej. Żeby były lśniące trzeba o nie bardzo dbać. Chwila nieuwagi i będą upstrzone plamkami tłuszczu jak nie wymawiając mój toster. Jest na to sposób. Cytryna.

20160216_104522

Jak wyciśniecie sok nie wyrzucajcie skórek. Przetrzyjcie nią czajnik, toster, lodówkę czy inne cudo. Później wypolerujcie miękką szmatką. Będą lśniły jak lustro.

Chcecie odświeżyć drewnianą czy bambusową deskę do krojenia? Posypcie solą i czyśćcie połówką cytryny. Niewiarygodne jak to działa.

Zdarza się, że sztućce wyjęte ze zmywarki potrafią mieć rdzawe plamy. Oczywiście lekarstwem jest cytryna.

Na dzisiaj to tyle. Sprawdźcie, czy moje rady będą dla Was przydatne. Mam nadzieję że tak.

Pozdrawiam wyglądając wiosny

Jola

 

Follow Jola:

Kobieta, żona, mama, babcia, przyjaciółka, pani psu, emerytka, szalona sześćdziesiątka i od niedawna blogerka. Zapraszam po rady, porady, pomysły i myśli. Jola

Latest posts from

Zostaw komentarz