Biżuteria

/ Brak komentarzy

Wychodzisz wieczorem na ważne spotkanie (czytaj do teatru, na przyjęcie,). Mąż stoi Ci nad głową i popędza. Powinniśmy wyjść już 15 minut temu, a ty ciągle nie gotowa. Gotowa, gotowa, tylko nie mogę znaleźć tego cholernego kolczyka. . Ginie w najmniej odpowiednim momencie. Znacie to? Chyba każda to zna i się wścieka. Podpowiem Wam jak zrobić z nimi porządek.

Prawie do każdego opakowania farb do włosów dołączone są jednorazowe rękawiczki w takim pojemniczku.20160304_212024I właśnie on ułatwi nam życie i posłuży do posortowania naszych nieszczęsnych kolczyków, klipsów a nawet łańcuszków. Nie farbujecie włosów w domu to popytajcie koleżanki, może Wam podarują. Właśnie wpadło mi do głowy, że chyba w jajkach z niespodzianką są podobne. Nie pamiętam, bo już wyrosłam z kupowania tych pyszności. Wnuki mi podrosły. Włóżcie takie pojemniczki do ładnego pudełka, szkatułki, posortujcie biżu i kłopot z głowy. Ja swoją szkatułkę postawiłam w łazience na szafce. Mam pod ręką kolczyki i ozdobę jednocześnie.20160229_135853

Wyjeżdżając służbowo czy na urlop wypadałoby też zabrać ze sobą jakieś świecidełka. Znowu problem ze znalezieniem ich w kosmetyczce. Na to też znalazłam sposób. Pojemniczek na lekarstwa.20160229_135944Trzeba udać się do apteki i wymanić takowy. Uprzejma pani farmaceutka powinna dać, bo dostają je jako gratisy dla klientów. Następny problem z głowy.

Na koniec podpowiem Wam jak błyskawicznie wyczyścić srebrną i złotą biżuterię. Do miseczki włóżcie kawałek folii aluminiowej, wsypcie trochę soli i wlejcie ciepłej wody. Zanurzcie biżuterię. Czary mary i paru minutach będzie jak nowa.

Na dzisiaj to tyle. Mam nadzieję, że porządek w kolczykach pozwoli Wam szybciej się wyszykować rano i wieczorem.

Jola

Follow Jola:

Kobieta, żona, mama, babcia, przyjaciółka, pani psu, emerytka, szalona sześćdziesiątka i od niedawna blogerka. Zapraszam po rady, porady, pomysły i myśli. Jola

Latest posts from

Zostaw komentarz